Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pan průvoči a Erma/Girbert

18. 6. 2014

 

 

   Pan Průvodčí

Pan Průvodčí je oranžový Troodon. Je průvodčí v T-rex expressu, což znamená, že kontroluje cestujícím lístky, hlásí průjezd Tunelem času a pečuje o T-rex express. Objevuje se ve celé sérii. Jeho matka je Paní Průvodčí a jeho synovec se jmenuje Gilbert Troodon. Má starého kamaráda ze školy jménem Thurston Troodon, který ale není moc přátelský. V seriálu se nikdy neuvádí skutečné jméno Pana Průvodčího, ale pravým jménem se jmenuje Sony Troodon. Je speciální kamarád Brášky T-rexe a jeho rodiny Pteranodonů.

Vzhled:Pan Průvodčí je vysoký, štíhlý a má dlouhé nohy s velmi ostrými, zahnutými drápy. Barva jeho kůže je světle oranžová a oči má hnědé. Nosí oblečené červené sako se zlatými hodinkami a červenou čepici pro průvodčí, pod kterou skrývá peří.

Charakter: Pan Průvodčí je laskavý, ochotný, tolerantní a velmi velmi chytrý (protože Troodoni jsou nejchytřejší dinosauři ze všech). Občas, když je nablízku jeho máma, tak je nervózní a plachý. Je to všežravec, čili se živí masem i rostlinami. Když je Pteranodoní rodina v T-rex expressu, pořád naučí Brášku, Prcka, Zlatku a Nešiku něco nového o dinosaurech, přírodě, vlacích nebo vesmíru. Zná se téměř s každým tvorem v druhohorách a všichni si ho velice váží.

  Troodon je zvláštní přítěl Brášky a jeho rodiny.Ten má nastarosti dinosauři vlak T-Rex express.

Pan průvočí je troodon,který provozuje dinosauři vlak (T-Rex express).Je to zvláštní přítel  Brášky  ačkoli on upřednostňuje být nazýván pan Průvočí všichni, kromě jeho matky (Paní Průvoči) a Nešika (ho volá: "Pane Conductor"  omylem) Kdykoliv se dinosauři vlak   blíží časový tunel,  říká,časoi tune,časový tunel se blíži On také skrývá jeho peři pod kloboukem.

 

Erma Eoraptorová

Erma Eoraptorová je dospělá, žlutá samice druhu Eoraptor a jedna z vedlejších, méně vyskytujících postav T-rex expressu. Žila na začátku období Triasu úplně sama (protože Eoraptor je úplně první a nejstarší dinosaurus), dokud se nepotkala a nespřátelila s Bráškou, Prckem, Panem Průvodčím a Paní Pteranodonovou.

Vzhledové a Charakterní rysy: Erma je Eoraptor, což je malý, hmyzožravý dinosaurus s délkou asi 1 metr. Je žluté barvy s oranžovým čenichem, břichem a nohama. Chodí po dvou a na předních tlapách má pět prstů, což je typické pro první dinosaury. Erma je celkem příjemné povahy, ale je trochu nespolečenská, protože žije sama a nikam nechodí. Je zamilována do Pana Průvodčího.

Příběh: Poprvé se v seriálu objevila v epizodě "Erma Eoraptorová", když Bráška, Prcek a Paní Pteranodonová šli až na začátek období Triasu, protože se chtěli seznámit s úplně prvním dinosaurem. Když došli do Triasu, museli pořádně dlouho hledat, ale pak našli Ermu, navzájem se představili a pak Ermu seznámili s Panem Průvodčím.Poté se objevila v epizodě "Setkání mladých průvodčích", kde se svezla vlakem a šla na rande s Panem Průvodčím. Objevila se i v epizodě "Erma a Průvodčí". V téhle epizodě si Pan Průvodčí chtěl s Ermou vyrazit ven, ale pořád je někdo vyrušoval. Nakonec si poté skutečně vyšli a Průvodčí se vyjádřil slovy, jak moc jí má rád, čímž jí velmi potěšil.

Gilbert

Gilbert je oranžový Troodon. Je to synovec Pána Prúvodčího a Mladý prúvodčí v T-rex expresse. Prvýkrát sa v seriáli objavil, keď išli Pán Pteranodon, Pani Pteranodonová, Bráška, Prcek, Zlatka a Nešika na cestu okolo sveta a on ich sprevádzal.

Vzhled: Gilbert je celý oranžový a má hnedé oči. Je to Troodon, takže má na nohách ostré zahnuté pazúry. Nosí červenú čiapku, pretože je to Mladý Prúvodčí v T-rex expresse. Podobá sa na Pána Prúvodčího.

Charakter: Gilbert je veľmi moudry, sympatický a inteligentný. Rovnako jako jeho strýc Pán Prúvodčí, a on pozná všechny dinosaury. Rád cestuje T-rex expressom a tiež má veľkú zbierku prírodných vecí rovnako ako Nešika Pteranodon. Je to všežravec, čiže má rád rastliny aj mäso. Je tiež zamilovaný do Zlatky Pteranodonovej.