Jdi na obsah Jdi na menu
 


T-REX EXPRESS

5. 5. 2014

A slyšeli jste už o takových dinosaurech, kteří cestují vlakem? 

T-rex express (v originále Dinosaur Train) je americký, animovaný, dětský, naučný seriál, který se v České a Slovenské republice vysílá pod názvem T-rex express.

Autorem seriálu je Craig Bartlett. Hlavním hrdinou seriálu je mladý Tyrannosaurus rex jménem Bráška, kterého si adoptuje rodina Pteranodonů a vychovává ho jako vlastní dítě. T-rex express je určený pro děti od 6 let, které se z něho naučí různé věci nejen o dinosaurech, ale i o přírodě, vesmíru, vlacích a naší planetě.Každý díl je většinou rozdělený na dvě epizody z nichž první pojednává a jednom konkrétním druhu dinosaura nebo jiného pravěkého živočicha a druhá epizoda se týká života v pravěku.

 Název seriálu je odvozen od T-rex expressu, což je vlak, kterým cestují různé druhy dinosaurů z období triasu, jury a křídy. Vlak sestavili a nyní ho řídí Troodoni, protože jsou to nejchytřejší dinosauři a mají dlouhé drápy, kterými kontrolují cestujícím jízdenky. Vlak jezdí ve všech třech časových obdobích druhohor a po celém světe, včetně moří, pouští, pralesů a polárních krajin. Hlavní Troodon v T-rex expressu je Pan Průvodčí, který kromě kontrolování lístků taky hlásí Časový tunel, což je tunel kterým se dá cestovat mezi časovými epochami mezozoika. Na konci každé epizody má taky krátkou přednášku Dr. Scott Samson k danému tématu.

 
Vsaďme se, že vy všichni i vaši kamarádi máte rádi dinosaury! A slyšeli jste už o takových dinosaurech, kteří cestují vlakem? Neslyšeli? Tak si rychle zapněte bezpečnostní pásy, protože v naší prehistorické pohádce právě takové zvláštní praještěry potkáte! Budete mít možnost seznámit se s mladým T- Rexem, který s celou rodinou uhání na palubě expressu přes džungle a močály, krajinou lemovanou sopkami a oceány. Pokud se k nim přidáte, získáte mnoho nových a zajímavých poznatků. Vlak už brzy vyjíždí, může do něho nastoupit, kdo chce, ani nepotřebujete jízdenku. Stačí se pohodlně usadit do křesla a sledovat nové a po názvem T-Rex Expresss,Drnosaur train,nebo Dinosauří vlak.